Усё хто здзекваліся с Храмау́ вельмі кепска скончылі: хто павесіу́ся, хто спіу́ся, хто з глузду з'ехау́, хто косткай падавіу́ся, хто ат маланкі загнуу́ся, кагосьці скруціла хвароба... Усё гэта чакае бесау́ лукашыстау́ , чорта лукашенко ды ягоны вывадак
Бес лукашенко помсціць вернікам, але ж закрыццё Сьвятыняу́, здзек над сьвятарамі, вязнямі проста так для Валеталукашенко ды ягонай сямейкі не пройдзе, кара будзе....
Два с половиной года на разработку ПСД на КР? "Минская спадчына" ремонт проводила в 18 году. И что, снова? Возникает вопрос, насколько эти товарищи компетентны в данном вопросе. Спойлер - весьма не компетентны. ПРосто умеют продвигать свои хотелки, даже если это идет вразрез с исторической концепцией застройки
Каб гэты касьцёл быў маскоўскай веры, яго ніколі не зачынілі б, рамонт нічога ня мае супольнага із закрыцьцём.
Закрылі бо гэта служыць маскве, ідзе па маскоўскім пляне асыміляцыі Беларусі, а ідыёт лукашэнка ані слова не скажа супраць.
Па гэтым самым пяне абсалютна адмаўляюцца нават рэгістраваць Беларускую Аўтакефальную Праваслаўную Царкву, баяцца яе.
Касцёл бараніў людзей, што хаваліся ад затрыманняў пад час пратэстаў у 2020
.....Чорныя тараканы з дубінкамі таўкліся каля дзвярэй, а ў Касцёле хаваліся людзі з пратэстаў
.....Потым аўтазакі з чырвона - зяленымі анучамі, на Праспекце, што едуць да Касцёлу хапаць людзей....жах....
Касцёл праводзіў службы на мове, а не па- кацапску ( як і ўсе нашы касцёлы)
ЧЫРВОНЫ касцёл яднаў людзей, падтрымліваў, адукаваў, развіваў, вучыў любові да Богу і Белврусі
Ніякага пажару там не было, яго зачынілі халуі акупанцкай лукашысцкай адміністрацыі , бо Касцёл дапамагаў беларусам быць беларусамі
Пасля 2020 многія кінулі наведваць царквы, і сталі вернікамі Касцёлу ( гэта і мой выпадак)
Спадару Завальнюу , хто так аддана нес службу Касцелу , жадаю моцы- усё вернецца!
Касцёл вернецца да нас!
ніколі такога не было а тут зноў
ОтветитьКто-то вообще ещё верит басням лукашистов? Святая наивность. Хоть по сути, наивность, это родная сестра глупости.
ОтветитьУсё хто здзекваліся с Храмау́ вельмі кепска скончылі: хто павесіу́ся, хто спіу́ся, хто з глузду з'ехау́, хто косткай падавіу́ся, хто ат маланкі загнуу́ся, кагосьці скруціла хвароба... Усё гэта чакае бесау́ лукашыстау́ , чорта лукашенко ды ягоны вывадак
ОтветитьКрасный костел был закрыт
Ответить------------------------------
Оставляю месть Богу
Цель закрытия было закрыть, а не что вы там себе наивно думали)
ОтветитьБес лукашенко помсціць вернікам, але ж закрыццё Сьвятыняу́, здзек над сьвятарамі, вязнямі проста так для Валеталукашенко ды ягонай сямейкі не пройдзе, кара будзе....
ОтветитьДва с половиной года на разработку ПСД на КР? "Минская спадчына" ремонт проводила в 18 году. И что, снова? Возникает вопрос, насколько эти товарищи компетентны в данном вопросе. Спойлер - весьма не компетентны. ПРосто умеют продвигать свои хотелки, даже если это идет вразрез с исторической концепцией застройки
Ответитьдушегубы кацапские. Сгиньте нечистая сила с Беларуси
ОтветитьКаб гэты касьцёл быў маскоўскай веры, яго ніколі не зачынілі б, рамонт нічога ня мае супольнага із закрыцьцём.
ОтветитьЗакрылі бо гэта служыць маскве, ідзе па маскоўскім пляне асыміляцыі Беларусі, а ідыёт лукашэнка ані слова не скажа супраць.
Па гэтым самым пяне абсалютна адмаўляюцца нават рэгістраваць Беларускую Аўтакефальную Праваслаўную Царкву, баяцца яе.
Касцёл бараніў людзей, што хаваліся ад затрыманняў пад час пратэстаў у 2020
Ответить.....Чорныя тараканы з дубінкамі таўкліся каля дзвярэй, а ў Касцёле хаваліся людзі з пратэстаў
Касцёл вернецца да нас!
Душат любые остатки инакомыслия, что тут непонятно? 🤷♂️
ОтветитьДушаць усё беларускае, нашу веру. наш дух, памяць, гісторыю, нашу годнасць
ОтветитьУсе душаць, каб беларусы ма*калямі сталі і пра сябе забыліся
О какой реставоации может идти речь? Если рашистские оккупанты и их лукавые холуи, не дай Бог, не взорвут не сожгут будет очень хорошо
ОтветитьА что, граждане прихожане, вы верили в эту шляпу с реставрацией?
Ответить